LED žárovky mohou ušetřit stovky v účtech za energie

Přestože za pořízení LED žárovek zaplatíte několikanásobně víc než za obyčejné žárovky, vzhledem k jejich životnosti a schopnosti ušetřit energii dosáhnete výhodné návratnosti své investice.

Dalším faktorem, který mluví pro pořízení LED žárovek, je rostoucí cena elektřiny a klesající náklady na pořízení LED žárovek, a tudíž pro domácnosti s velkým počtem žárovek mají smysl. Neváhejte s výměnou - investovat do LED žárovek se jednoznačně vyplatí!

Porovnání s klasickými žárovkami:

3W LED = 15W klasické
5W LED = 25W klasické
7W LED = 35W klasické
9W LED = 45W klasické

Doporučujeme nahrazovat také vyhořelé halogenové žárovky LED žárovkami z důvodu jejich nesporných kvalit a životnosti, která je u LED žárovek 50 000 hodin a více oproti 1000 hodinám halogenových.

Do naší nabídky jsme zařadili i LED zářivky, které uspoří až 70% energie oproti klasickým zářivkám. LED zářivky nabízíme ve třech variantách 9W (svítí jako zářivka 18W ), 18W (svítí jako zářivka 45W ) a 22W (svítí jako zářivka 58W ). LED zářivky mají životnost přesahující 50 000 hodin.

Jak LED žárovka funguje?

Základem LED žárovky je polovodičový čip, který při průchodu proudem emituje záření. Většina LED žárovek je tvořena více čipy a jejich světelný výkon je dán celkovým součtem všech výkonů. Protože LED čip pro provoz potřebuje pouze malý proud, jsou LED žárovky svítidlem budoucnosti, které má jednak malou spotřebu, ale také výrazně delší životnost než klasická žárovka. Další nespornou výhodou je malé zahřívání světelného zdroje při provozu, ale i výběr světelného vyzařovaného spektra (teploty světla).

V současné době jsou již technologie LED svítidel tak daleko, že jejich světelný výkon i několikrát převýší svítivost klasické žárovky při několikanásobně menší spotřebě.

LED žárovky se vyrábějí v normalizovaných paticích pro žárovky i jiné světelné zdroje (halogenové žárovky atd.) a je možné tak nahradit původní klasické světelné zdroje bez zásahu do elektroinstalace. Je možné tak nahradit jak žárovky i zářivky v domácnostech, tak ale i v průmyslových či komerčních prostorech.

Led dioda je elektronická polovodičová součástka obsahující přechod P-N. Led dioda, na rozdíl od klasických diod, vyzařuje viditelné infra, případně UV světlo v úzkém spektru barev. Prochází-li přechodem elektrický proud v propustném směru, přechod vyzařuje nekoherentní světlo s úzkým spektrem. Tento jev je způsoben elektroluminiscencí. Pásmo spektra záření diody je závislé na chemickém složení použitého polovodiče. Led diody jsou vyráběny s pásmy vyzařování od ultrafialových, přes různé barvy viditelného spektra, až po infračervené pásmo. Dlouho trval vývoj modré led diody, na nějž čekal jeden z projektů ploché barevné televizní obrazovky. Z principu funkce led vyplývá, že nelze přímo emitovat bílé světlo - starší bíle zářící diody většinou obsahují trojici čipů vybíraných tak, aby bylo aditivním míšením v rozptylném materiálu vrchlíku obalu diody dosaženo vjemu bílého světla.


V případě Vašeho zájmu o koupi a další informace nás neváhejte kontaktovat na tel:  +420 775 122 982 nebo e-mailem info@vselektrokomplet.cz.

LED světelné zdroje si můžete zakoupit v našem e-shopu.

Související články:

led žárovky - druhy, led bodovky