Dodávka a montáž systémů dálkových měření

Systém dálkového měření teploty, ovládání osvětlení, čerpadel, žaluzií, garážových vrat, topení v rodinných domech či objektech s přenosem přes internet či mobil.

Z jednoho místa lze sledovat chod celého domu, ovládat můžeme však také základní spotřebiče určené k vytápění a ohřevu, větrání nebo zavlažování, ale i osvětlení. Můžeme však využít zdroje energie pro regulaci spotřebičů a to s přínosem finančních úspor, při zachování veškerého komfortu v bydlení, které je v dnešní době vyžadováno. Je řešení při hledání komfortu bydlení a zároveň snižování nákladů na chod celé domácnosti. Jednoduché ovládání umožňuje řídit vytápění, ohřev, větrání nebo zavlažování domu z práce či dovolené. Moderní či inteligentní dům má cíl, zjednodušovat chod domácnosti a to jak z hlediska časového, finančního, tak i z hlediska svého pohodlí. Mozek celého systému inteligentního ovládání na dálku domu je vlastně řídicí jednotka. Ovladačem se ovládá všemi připojenými spotřebiči, od kterých získává potřebné informace a neustále tyto data vyhodnocuje a na základě požadavků reguluje tyto dané zdroje a spotřebiče. Tato jednotka může být ovládaná pomocí programu instalovaného na PC, kde základní funkce umožňují: V každém pokoji načasovat nastavení teploty, zpětně sledovat také vývoj teploty v různých částech domu a lze ovládat vše na dálku prostřednictvím internetu nebo GSM. Řídicí jednotka je zcela samostatná a proto bezpečná, nehrozí žádné napadení viry, je spolehlivá, běží samostatně i při vypnutí PC. Použitím řídicí jednotky, pro jejíž řízení postačí počítač, lze zvýšit úspory tepelné energie v domácnosti okolo 30 %.

Ovládání vytápění

Umožňuje nastavit teplotu v celém domě nebo v jednotlivých místnostech, zjištění aktuálních teplot i automatickou regulaci podle předem nastavených programů.

Ovládání osvětlení

Možnost nastavení světel pro jednotlivé místnosti, ve spojení s pohybovými čidly na automatické spínání osvětlení v určených prostorách, osvětlení bazénu v závislosti na venkovním světle, to jsou některé z funkcí, které můžou být skutečností.

Zabezpečení

Dům zajišťuje i vyšší bezpečnost, lze jej na dálku kontrolovat prostřednictvím GSM sítě v době nepřítomnosti a při napojení na EZS okamžitě upozorňuje na nepovolené vniknutí.

To jsou jen některé služby z aplikací, které poskytují vašemu domu plný komfort, a je více než pravděpodobné, že jejich využití do budoucna poroste. Systém dokáže také ovládat a regulovat topení, ale díky vyspělé technologii umožňuje postupně zavádět i další prvky pro ovládání osvětlení, čerpadel, žaluzií, garážových vrat, podle aktuálních požadavků uživatele domu. Zde je možnost rozšiřovat systém na základě vzrůstajících požadavků řízení chodu domu kontroly a taktéž regulace topení.

Asi nikdo z nás nedokáže u rodinného domu nebo objektu přesně určit, kde bude mít regulační prvky, a kde který spotřebič. U řízení můžeme systém neustále rozšiřovat a zdokonalovat podle vlastních požadavků majitele. Základní prvky systému se skládají z bezdrátové centrální jednotky , přijímače pro kotel a elektronických digitálních hlavic . Všechny prvky komunikují s centrální jednotkou bezdrátově v obousměrném režimu. Můžeme umístit v kterékoliv místnosti nebo i podle potřeby přenášet.

Bezdrátový přenos je realizován na frekvenci 433 MHz, na které je dosahováno největších vzdáleností s nejmenším vysílacím výkonem max. 10 mW. Speciální FSK modulace a digitální kódování signálu zaručuje vysokou odolnost proti vzájemnému ovlivňování a spolehlivost přenosu dat. Vyzařovací výkon radiového systému je velmi nízký a v porovnání s telefony GSM zcela zanedbatelný. V žádném případě nemá škodlivý vliv na lidský organismus. Programování centrální jednotky si usnadníme napojením na PC, také možnost propojení centrální jednotky s GSM modulem a vše se ovládá přes svůj mobilní telefon. Podle měření různých institucí, tento systém regulace přinese úspory až 30 % nákladů na energie pro vytápění rodinných domů nebo objektů či kanceláří.


< zpět na přehled
Tento web využívá soubory cookies k poskytování služeb, shromažďování dat o návštěvnosti a personalizaci reklam. S používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Více informací