Montáž elektroinstalačních rozvodů, kompletace

Chcete udělat montáž a rozvod elektroinstalace v domě, bytech, na chatě a při stavbě jiných objektů svou pomocí? Nedělejte to! Pro kvalitní, bezpečnou a hlavně dle platných norem provedenou elektroinstalaci vám opravdu doporučujeme nechat provedení rozvodů na zkušeném odborníkovi. 

Návrh rozvodů by měl vypracovat projektant z oboru elektro. Dle platného projektu pak provede elektrikář kabelové rozvody a následnou kompletaci přístrojů a rozvaděčů. Elektrikář musí mít platné osvědčení podle §14, vyhlášky č.50/1978 o odborné způsobilosti v elektrotechnice.

Elektroinstalace v rodinném domě, v bytech, na chatě a při stavbě jiných objektů: 

Důležitost je před výstavbou neboť je opravdu nutné kontaktovat elektrikáře a ne až po dokončení hrubé stavby! Sice se to děje, ale naopak již v průběhu výkopových prací se musí do betonových základů domu vložit zemnící páska, která má hlavní podíl na kvalitu uzemnění. Na pásce připojené dráty se vyvedou na povrch v místech plánovaných svodů, a to v místě hlavní ochranné přípojnice (tzv. HOP). Samotná elektroinstalace začíná přípojkou nízkého napětí od distributora elektrické energie, už většinou zemním kabelem, pojistkovou skříní, která je umístěna standardně na hranici pozemku. Z pojistkové skříně je napojen elektroměrový rozvaděč, ze kterého pokračuje elektrické vedení do hlavního rozvaděče, které jsou důležitou součástí elektroinstalace svodiče bleskových proudů a přepěťové ochrany. 

Provedení elektrické instalace: 

Můžeme zvolit standardní, inteligentní anebo hybridní.

Hrubé rozvody, vysekání drážek, natahání kabelů, montáž krabic, rozvaděčů provedeme dle systému, včetně vysekání drážek, položení tras pod omítkou nebo na povrch v elektromontážních lištách, kabelové rozvody, rozvody v ochranných trubkách, osazení krabic rozvodných i přístrojových.

Kompletace zásuvek, vypínačů, svítidel, rozvaděčů a připojení ostatních zařízení, osazení elektrických rozvodů zásuvkami, vypínači, jističi a ostatními přístroji včetně osvětlovacích těles. Řádně dokončená elektroinstalace budovy musí být před uvedením do provozu přezkoušena a proměřena. Pokud je v pořádku funkční a bezpečná, vystaví revizní technik revizní zprávu, která je velmi nutná pro úspěšnou kolaudaci a jednání s distributorem elektrické energie.


< zpět na přehled
Tento web využívá soubory cookies k poskytování služeb, shromažďování dat o návštěvnosti a personalizaci reklam. S používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Více informací