Elektronické zabezpečovací systémy (EZS)

S elektronickými zabezpečovacími systémy (EZS) se budete všude cítit bezpečněji, a to za každých okolností!

Společným jmenovatelem elektronických zabezpečovacích systémů je totiž možnost jejich naprogramování podle potřeb uživatele, které se liší povahou prostor, v němž jsou nainstalovány. Obsluha systému je řešena nejčastěji pomocí klávesnice nebo bezdrátových klíčenkových ovladačů.

Elektronické zabezpečovací systémy se dají použít v mnoha úrovňových kancelářských budovách, v jednopodlažních velkoprostorových objektech, vnějších prostorách (okolí budov), v menších firemních prostorách nebo v rodinných domech, ale i v bytových jednotkách. Společným jmenovatelem zabezpečovacích systémů zůstává zabránění vniku nežádoucích osob (popřípadě objektů) do zabezpečených prostor. Elektronické zabezpečovací systémy lze rozšířit doplňkovými technologiemi, jako jsou požární hlásiče, kamerový systém nebo ovládání garážových, či vstupních vrat.

Neoprávněný vstup je detekován za pomoci detektoru pohybu (PIR detektor), magnetického kontaktu, infazávor či jiných systémových komponent dle požadavků zákazníka. Detektory zabezpečovacích systémů jsou rozmístěny v zabezpečených objektech, při narušení prostoru se aktivují a předají signál ústředně. Detektory reagují i na pohyb objektů nebo např. na roztříštění skla (GBS detektor); jiný druh pohybových detektorů dokáže např. rozpoznat domácí zvíře do 30kg – to znamená, že ve střeženém objektu se může neomezeně pohybovat, aniž by vyvolalo aktivaci alarmu (při vniknutí neoprávněné osoby čidlo alarm aktivuje). Množství a hustota rozmístění čidel detektorů závisí na velikosti a členitosti prostor.

Mozkem celého EZS, s níž je alarm spojen buď pomocí kabelu, nebo bezdrátově, častá je kombinace obou dvou možností. Obě dvě možnosti jsou stejně spolehlivé. Naše společnost zajišťuje instalaci obou dvou variant zabezpečovacích systémůElektronický zabezpečovací systém je nejčastěji vybaven sirénou a zařízením (GSM komunikátor, telefonní komunikátor), které zajišťuje zasílání poplachových zpráv majiteli (na mobilní telefon) nebo na pult centralizované ochrany, kterou může být vedle bezpečnostních agentur i policie.

Spolupracujeme s různými výrobci zabezpečovacích systémů, a proto jsme schopni dodat a namontovat tyto zabezpečovací systémy a jejich komponenty do všech požadovaných prostor. Naši technici jsou pro tento typ elektroinstalací speciálně školení, viz příslušné certifikáty (příloha k oprávnění).

Pro vytvoření návrhu EZS nás neváhejte kontaktovat! Rádi vám zodpovíme veškeré dotazy ohledně možností EZS šitého na míru pro vás. Piště nám kdykoliv na e-mailinfo@vselektrokomplet.cz a volejte na naši linku zákaznického servisu, tel.: +420 775 122 982


< zpět na přehled
Tento web využívá soubory cookies k poskytování služeb, shromažďování dat o návštěvnosti a personalizaci reklam. S používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Více informací