Výhřevy okapů a okapových svodů

Instalaci může provádět pracovník i bez elektro vzdělání, ovšem připojení na regulaci, přívod napájení musí, bezpodmínečně zapojit elektrikář, který musí zajistit napájení přes proudový chránič, případně přepěťovou ochranu. Vyřešit ovládání můžeme přes vypínač a vyhřívání regulujeme zásadně s dohledem. Zapamatujte si, že kalamitní stav, žádný topný kabel tedy nerozehřeje. Topný kabel pouze slouží jako ochrana proti zamrzání, proto je nejspolehlivější provozování s regulací. Topný kabel nainstalujeme do nezamrzlého okapu, který je ukončen zataveným spojem. Celý kabel je s krytím IP 65 a může být potopený ve vodě. Při venkovní teplotě 0 st. C ohřívá na teplotu 20-30 st. C a to do 30 minut. Teplotní čidlo je integrované v krabici termostatu, proto je nutná venkovní montáž.

Na ochranu potrubí

Používají se topné kabely ELSR-M 10 BO a ELSR-M 15 BO. Samoregulační kabel 10 W/m pro ochranu potrubí a typ ELSR-M je využíván pro ochranu potrubních rozvodů před zamrznutím.  Kabel je prodáván po 1m. Aby se kabel mohl zakončit, musíme současně objednat KIT a připojovací studené konce SK ADPSV. Je možné provést zakončení a připojení SK u nás a případě si objednat spojkování SR.

Technické parametry

příkon při +10°C=10W/m, teplotní odolnost 65°C, instalace možná do -30°C, minimální radius ohybu 35mm, maximální délka při jističi 6A=65m / 10A=95m / 16A=105m. Samoregulační kabely mění svůj výkon podle okolní teploty, úplně se však nevypínají a pro správný, úsporný provoz musíme opravdu použít nadřazenou regulaci, (prostorový termostat).

V zimních měsících dochází k zamrzání potrubí nebo případnému poškození. Tuto situaci lze řešit pomocí ochrany potrubí topnými kabely:

První možnost: jsou topné okruhy PFP včetně příložného termostatu integrovaného přímo v kabelu a jsou ukončeny připojovací šňůrou s vidlicí o délce 1,5m. Termostat sepne při poklesu teploty pod 3°C a znovu vypíná při dosažení 10°C. PFP kabely se vyrábějí v délkách 2 až 42m, proto jsou vhodné především pro rodinné domy.

Druhá možnost: klasický odporový topný kabel ADPSV s ochranným opletením se stálým lineárním výkonem 10W/m. Vyrábí se v typizovaných délkách 11 až 194m. Opatřen 5m studeným koncem, který je možné na objednání prodloužit. Zapojí se do instalační krabice a musí se opatřit externím termostatem.

Tyto topné okruhy ADPSV a PFP se nesmí krátit, vzájemně křížit a dotýkat!!


< zpět na přehled
Tento web využívá soubory cookies k poskytování služeb, shromažďování dat o návštěvnosti a personalizaci reklam. S používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Více informací